Bodo – Trondheim

Norwegia

26.07-03.08.2024

3

Anna Sykson lub Magdalena Syposz

Rejs zaczynamy w Bodo, które w 2024 r. jest Europejską Stolicą Kultury. Co dalej przed nami? Żelazne punkty programu to:

  • Wyspa Lovund, na której można zobaczyć jedną z największych w Norwegii kolonii maskonurów, zdobyć szczyt Lovundfjellet o wysokości 625 metrów, z którego rozpościera się widok na Archipelag Helgeland, popodglądać rodzimą hodowlę łososia.
  • Lodowiec Svartisen to drugi największy norweski lodowiec, którego obłędnie ultraniebieski jęzor (Svartis oznacza właśnie ten głęboki, hiperniebieski, że aż prawie czarny odcień lodu) spływa do Holandfjorden – tu planujemy rozprostować nogi na porządnym spacerze i zachłysnąć się mroźnym powietrzem w środku lata.
  • Destylarnia na niewielkiej wysepce Myken to pierwsza (i bardzo młodziutka, bo zaledwie 10-letnia) na świecie arktyczna destylarnia, w której można spróbować ginu i whisky prosto z dębowej beczki.
Podczas całej trasy rejsu będziemy oglądać ukryte na końcu świata małe rybackie osady i piękną dziewiczą przyrodę. Rejs zakończymy w dawnej stolicy Norwegii, Trondheim. Cała trasa rejsu przebiega wzdłuż norweskiego wybrzeża, co oznacza, że rejs jest odpowiedni dla tych, którzy boja się choroby morskiej lub nie lubią żeglować po otwartym morzu. Jednocześnie jest to jeden z bardziej „żeglarskich” odcinków wzdłuż norweskiego wybrzeża – przed nami ponad 300 mil morskich żeglugi.

Termin: 26.07 – 03.08

Koszt: 2400 zł koja + składka ok 1500 zł + loty

Jacht: Reset – 2 osoby śpią w mesie

Kapitan: Anna Sykson

Zgłoszenia tylko za pośrednictwem formularza.
Zapisując się należy wpłacić zaliczkę 800 zł. Pozostała kwota przed rejsem.

Informujemy iż, wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy (najczęściej szkoleniowy) w dziedzinie żeglarstwo oraz sporty motorowodne. Nie jesteśmy organizatorem rejsów turystycznych, przez co nie jesteśmy „organizatorem turystyki”.

Dla potrzeb rejsów – szkoleń umożliwiamy pobyt i nocleg na jachcie według zasad opisanych w informacjach o rejsie.

Takie kwestie jak:

  • dojazd do miejsca zaokrętowania oraz powrót
  • zaprowiantowanie jachtu w żywność oraz przygotowanie posiłków
  • zorganizowanie wspólnych posiłków na lądzie
  • organizacja wycieczek na lądzie
leży po stronie uczestników rejsu-szkolenia. Oczywiście służymy radą oraz pomocą w ich organizacji.