Trondheim – Alesund

Norwegia

3-10.08.2024

4

Magdalena Syposz lub Anna Sykson

Stratujemy w Trondheim – dawnej stolicy Norwegii. W sobotę po przylocie zapoznamy się z jachtem, przeprowadzone zostanie szkolenie bezpieczeństwa i uzupełnimy zapasy. Potem będzie czas na pozwiedzanie miasta, w tym średniowiecznej katedry, która jest najcenniejszym zabytkiem z tego okresu w Skandynawii. W niedzielę wypływamy. Najpierw czekają nas 2 nieco dłuższe odcinki, po drodze chcemy odwiedzić (jeśli warunki pogodowe pozwolą) szkiery norweskie czyli małe skalne wyspy, którymi usiane jest wybrzeże (może Ona albo Grip), dalej będziemy kierować się w stronę Alesund, w okolicach którego chcemy spędzić czas w Gairangerfiordzie (lista UBESCO) i Hjorundfiorden, gdzie chcemy pokazać Wam kilka uroczych małych portów dających możliwości górskich spacerów.

Rejs w zdecydowanej większości prowadzi po wodach osłoniętych od fali (ponad 90%), ryzyko choroby morskiej jest bardzo niewielkie i jest bardzo dobrym pomysłem na pierwszy rejs morski, dla tych, którzy chcą rozpocząć naukę żeglowania.

Termin: 03-10.08

Koszt: 2200 zł koja + składka ok 1500 zł + loty

Jacht: Reset – 2 osoby śpią w mesie

Kapitan: Anna Sykson lub Magdalena Syposz

Zgłoszenia tylko za pośrednictwem formularza.
Zapisując się należy wpłacić zaliczkę 800 zł. Pozostała kwota przed rejsem.

 

Informujemy iż, wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy (najczęściej szkoleniowy) w dziedzinie żeglarstwo oraz sporty motorowodne. Nie jesteśmy organizatorem rejsów turystycznych, przez co nie jesteśmy „organizatorem turystyki”.

Dla potrzeb rejsów – szkoleń umożliwiamy pobyt i nocleg na jachcie według zasad opisanych w informacjach o rejsie.

Takie kwestie jak:

  • dojazd do miejsca zaokrętowania oraz powrót
  • zaprowiantowanie jachtu w żywność oraz przygotowanie posiłków
  • zorganizowanie wspólnych posiłków na lądzie
  • organizacja wycieczek na lądzie
leży po stronie uczestników rejsu-szkolenia. Oczywiście służymy radą oraz pomocą w ich organizacji.