Spitzbergen

Spitzbergen

12-22.08.2024

Brak

Artur Sykson

Wracamy na Spitzbergen, tym razem Artur prowadzi 10-dniowy rejs, który startuje i kończy się z Longyearbyen, czyli stolicy Svalbardu. Miejsc do odwiedzenia jest bardzo dużo, a i logistyka rejsu należy do tych trudniejszych, chociaż sama żegluga już nie koniecznie. Szczegółową informacje chętnie prześlę na maila.

 

Ramowy plan:

– 12 sierpnia lecimy z Gdańska na Spitzbergen, zaokrętowanie i odpoczynek;

– 13 sierpnia do dzień techniczny – planujemy zaprowianotawnie, szkolenie bezpieczeństwa, zwiedzimy też Longyearbyen i okolice (muzeum polarne, ruiny sztolni kopalnianych, kościół, cmentarz) – poza tą lista pamiętajcie proszę, że Longyearbyen podczas dnia polarnego jest miejscem niczym z innej planety, warto zatem po prostu pospacerować po okolicy (pamiętając, że poza granice miasta nie wychodzimy bez broni). Wieczorem proponujemy udać się na kolacje z degustacją lokalnych przysmaków;

– 14 – 20 sierpnia – planujemy odwiedzić kilka ciekawych miejsc w Isfiordzie i wypuścić się nieco dalej. Dokąd? O tym zdecyduje wiatr – może na południe do polskiej bazy naukowej w Horsundzie, a może na północ, gdzie naszym celem będzie NY Alesund i Crossfiord. Na pewno będziemy wypatrywać lokalnych mieszkańców. Przy odrobinie szczęścia i wytrwałości mamy szanse spotkać wieloryby, morsy, foki, renifery, i króla Arktyki – niedźwiedzia polarnego. Przed nami kilka nocy na kotwicy w pobliżu lodowców i kilka desantów, których celem będzie lepsze poznanie okolicy.

– 21 sierpnia – powrót do Longyearbyen w godzinach popołudniowych.

– 22 sierpnia – wyokrętowanie i powrót do Polski.

 

Termin: 12-22 sierpnia

Koszt: 4900 zł koja + loty  (ok 2200 zł) + składka jachtowa na paliwo, porty i jedzenie (zależnie od kursu walut do 1700 zł)

Jacht: JoinUs – stalowy, dzielny jacht przygotowany do żeglugi w terenach arktycznych

Kapitan: Artur Sykson

Zgłoszenia tylko za pośrednictwem formularza.
Zapisując się należy wpłacić zaliczkę 2500 zł. Pozostała kwota przed rejsem.

Informujemy iż, wszystkie nasze rejsy mają charakter stażowo szkoleniowy (najczęściej szkoleniowy) w dziedzinie żeglarstwo oraz sporty motorowodne. Nie jesteśmy organizatorem rejsów turystycznych, przez co nie jesteśmy „organizatorem turystyki”.

Dla potrzeb rejsów – szkoleń umożliwiamy pobyt i nocleg na jachcie według zasad opisanych w informacjach o rejsie.

Takie kwestie jak:

  • dojazd do miejsca zaokrętowania oraz powrót
  • zaprowiantowanie jachtu w żywność oraz przygotowanie posiłków
  • zorganizowanie wspólnych posiłków na lądzie
  • organizacja wycieczek na lądzie
leży po stronie uczestników rejsu-szkolenia. Oczywiście służymy radą oraz pomocą w ich organizacji.